Boldog Iskola

Boldog iskolaboldogiskolasag

Célunk olyan optimista, magabiztos és kitartó iskolások nevelése, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.

A program jó kiegészítője az iskolai munkának. Minden napot pár perces hangolódással, pozitív irányba fordulással kezdünk pl.: közös énekkel, pozitív gondolatok átbeszélésével, napi célok kitűzésével. Ezek segítenek abban, hogy a gyerekek és mi magunk is jó hangulatban kezdjük a napot, és ezáltal hatékonyabban tudjunk jelen lenni a későbbi feladatokban.

A hála gyakorlása, a másikra való odafigyelés sokszor csodákra képes. És csodákra szükségünk van. Igyekszünk minden nap tenni valamit azért, hogy a pozitív szemlélet, a jóra való nyitottság alap legyen iskolánkban. Ezeket a célokat szolgálják a Boldogság órák is.

Szándékunk az is, hogy tanulóink által a családjukhoz is eljusson a „ boldogság kék madara.”

Amíg van újabb nap

Amíg a szíved visz

Nehéz az lehet, de Lehetetlen az nincs!

Amíg van újabb nap

Legyen a fejedben

Lehet, hogy nehéz lesz, de Lehetetlen nem.

boldogiskola2

4boldogiskolasag